چینگدائو Allite Auto Technic Co.Ltd
دسته بندی محصولات
تماس با ما

چینگدائو Allite Auto Technic Co.Ltd

ADD: جاده Allit No.3، منطقه توسعه اقتصادی، Pingdu، چینگدائو، چین

تلفن: 86-532-83301878

تلفن: 8615726216039

فکس: 86-532-83306811

ایمیل: allite@allite-auto.com

از کامیون زباله خودداری کنید
Sep 04, 2017

Skip Berg، مدیر فروش ملی و مدیر توسعه کسب و کار برای اتوماسیون Labri Enviroquip Group می گوید: بهره وری و رقابت عوامل موثر در نوآوری در طراحی کامیون و طراحی جامدات است.

او می گوید: "مردم دقیق تر می شوند، بیشتر آنها در مورد آنچه انجام می دهند می دانند." "فرایند پیشنهاد منحصر به فرد آنها، ابزارهای قیمت گذاری دقیقتر می توانند باشند. عملیات زباله های جامد برای یک مجموعه محدود از رانندگان و مکانیک رقابت می کنند. "

"این باعث می شود که کارکنان خود را خوشحال کنند، زیرا هنگامی که کسی را پیدا می کنند که با چندکاره و رایانه های شخصی واقعا خوب هستند، آنها می خواهند آنها را حفظ کنند. آنها می توانند در آموزش آنها سرمایه گذاری بسیار خوبی داشته باشند. "من فکر می کنم همه ما بر بهره وری و آموزش و نظارت متمرکز هستیم که لازم است نه تنها آن را اندازه گیری کنیم بلکه آن را نیز حفظ کنیم."

یکی از جاذبه هایی که کارمندان را جذب می کند تا وارد صنعت شوند و در آن بمانند، نوع خود تجهیزات است، مخصوصا زمانی که با نوآوری هایی که ایمنی و کارایی را برجسته می کند، بسته بندی می شود. Berg می گوید: یکی از آخرین روند صنعت، استفاده از داده ها است تا بدانند که چه اتفاقی در حال انجام است با وسایل نقلیه جمع آوری زباله های جامد با عوامل متعددی مانند افزایش تعداد روز در روز و میزان زمان گذر از توقف.

او اضافه می کند که مقیاس ها نیز بسیار مهم هستند. علاوه بر طراحی کامیون و بدن، فن آوری های سوخت، باعث افزایش کارایی وسایل نقلیه جمع آوری زباله می شوند.

Allison Transmission اخیرا FuelSense 2.0 را با DynActive Shifting معرفی کرده است، طراحی شده تا بهینه سازی صرفه جویی در سوخت را با 6٪ اضافی فراتر از نرم افزار اصلی FuelSense که در سال 2014 معرفی شده است.

این در سه بسته و طراحی شده است تا ناوگان را قادر به بهینه سازی مصرف سوخت و عملکرد به نیازهای خاص خود، از جمله شرایط توقف سنگین در جمع آوری زباله های جامد.

FuelSense 2.0، FuelSense 2.0 Plus و FuelSense 2.0 Max شامل DynActive Shifting، طراحی شده برای ارائه ترکیب متغیر از نقاط تغییر. FuelSense 2.0 با استفاده از یک الگوریتم یادگیری به طور مداوم به دنبال اقتصاد سوخت مطلوب و تعادل عملکرد است.

FuelSense 2.0 Plus و Max شامل بهبود Neutral در توقف، یک ویژگی طراحی شده برای کاهش مصرف سوخت و انتشار گازهای گلخانه ای با کاهش یا حذف بار در موتور هنگام متوقف شدن خودرو است.

نسخه استاندارد بخشی جزئی در توقف را فراهم می کند. نسخه حق بیمه کامل Neutral در Stop را ارائه می دهد و توانایی کم کردن سرعت را دارد. هر دو نسخه دارای یک خروجی قفل شده در توقف برای جلوگیری از بازگشت.

Autocar اولین سازنده کامیون نصب شده برای ارائه FuelSense 2.0 است که کنترل کامیون Autocar Allison را به صورت اتوماتیک کنترل می کند و در صورت امکان، بار را بر روی موتور کاهش می دهد.

Autocar نرم افزار پیکربندی شده برای بهینه سازی مصرف سوخت و عملکرد با توجه به ترجیحات خاص هر مشتری - به ماژول کنترل انتقال کامیون نصب شده است.

جیم جانسون، رئيس جمهور Autocar می گوید: "کامیون معمولی زباله 10،000 گالن سوخت در سال را می سوزاند." "با FuelSense 2.0 Max، مشتریان ما می توانند بیش از 1500 دلار در سال در هزینه های سوخت با قیمت دیزلی فعلی صرفه جویی کنند."

صرفه جویی در مصرف سوخت به طور مستقیم به کاهش یکسان در انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط است.

از طریق نرم افزار، Autocar الگوریتم برای اقتصاد سوخت و تعادل عملکرد را استفاده می کند. گزینه های اضافی برای صرفه جویی در مصرف سوخت در حالی که کامیون در حال توقف است، در حالت غیر فعال و در حال شتاب گرفتن، می تواند انتخاب شود.

از طریق یک صفحه نمایش در داشبورد کامیون، اقتصاد سوخت را می توان به طور مستقیم بر روی سیستم تشخیصی On-Board Autocar نظارت کرد.

Autocar در حال طراحی FuelSense 2.0 در هر دو برنامه دیزل و CNG و برای هر دو Transmission های سری Allison 3000 Series و 4000 است که برای سازگاری با کامیون های مخصوص جمع آوری شده در مواقع روبرو می شوند.

در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، جیم کییزل، مدیر اداره منابع انسانی و بازیافت، می گوید که او "به دنبال یک شاسی سبک تر است تا ما بتوانیم بار پایانی خود را به حداکثر برسانیم." کالیفرنیا دارای محدودیت های مختلف وزن است. اگر بتوانم 500 پوند را در اینجا و 1000 پوند آن را در ساخت بنوازم، این باعث می شود که من بیشتر از این در محتوا استفاده کنم. این می تواند تفاوت بین بار دوم یا سوم باشد. "

برای بدست آوردن آن، او Autocar یک لودر خودکار CNG را انتخاب کرد.

IMG_1008.jpg